روش شناسایی آنتی ویروس نود 32 تقلبی

روش شناسایی آنتی ویروس نود 32 تقلبی

روش شناسایی آنتی ویروس نود 32 تقلبی
5 3

انواع روشهای شناسایی و تشخیص آنتی ویروس نود 32 تقلبی و اسمارت سکیوریتی تقلبی از اورجینال

نود 32 تقلبی

 

همانطور که می دانید آنتی ویروسهای نود 32 شرکت ESET به دلیل برخورداری از Engine مناسب ضد ویروس، سبک بودن، آپدیت های منظم و استفاده از حداقل منابع سخت افزاری یک سیستم جز محبوبترین آنتی ویروسهای شناخته شده در ایران می باشند. لیکن به دلیل همین محبوبیت متاسفانه شاهد فروش آنتی ویروسهای نود 32 تقلبی و اسمارت سکیوریتی تقلبی در بازار ایران نیز هستیم. بنا براین سعی کرده ایم تا با ارائه این مقاله روش های شناسایی آنتی ویروسهای نود 32 تقلبی و اسمارت سکیوریتی تقلبی را به شما آموزش دهیم.

محصولات شرکت ESET دارای دسته بندی های مختلفی می باشد ولی مهمترین این دسته بندی ها بر دو گونه استوار است : الف – محصولات خانگی ب- محصولات تحت شبکه، روی سخن ما در این مقاله محصولات خانگی است، زیرا بیشترین آمار تقلب در این حوزه صورت می گیرد. تا چندی پیش و قبل از ظهور ورژن 9 آنتی ویروس های نود 32 و اسمارت سکیوریتی، لایسنس های این آنتی ویروس ها که مخصوص فروش در ایران بودند ( این نوع از لایسنس ها با کد RN شروع می شوند ) بعد از فروش به مشتری می بایست در وب سایت رجیستر سازی بخش خاورمیانه شرکت ESET یعنی www.eset.com/me/activate ثبت شده و بعد از اکتیو شدن لایسنس توسط مشتری یک ایمیل حاوی Username و Password از طرف شرکت ESET برای وی ارسال می گردید.

اما در ورژن 9 این آنتی ویروس ها دیگر مشتری نیازی به رجیستر سازی در وب سایت شرکت ESET نداشته و تمام این عملیات در حین نصب آنتی ویروس بصورت اتوماتیک انجام خواهد گرفت.

چگونه باید فروشندگان نود 32 تقلبی را شناسایی کرد ؟

نود 32 تقلبی  اولین فاکتور شناسایی فروشندگان جعلی قیمت است. اگر نگاهی به فروشندگان با سابقه ESET بیاندازید متوجه خواهید شد که در حال حاضر قیمت یک نرم افزار آنتی ویروس نود 32 اورجینال بین چهل تا پنجاه هزار تومان برای یکسال خواهد بود این در حالی است که فروشندگان جعلی حاضرند آنتی ویروسهای نود 32 یکساله خود را با قیمت هایی بسیار نازل مانند پنج هزار تومان یا حتی کمتر بفروشند! ( چون برای اصل لایسنس نرم افزار پولی به شرکت ESET پرداخت نکرده اند )

نود 32 تقلبی  دومین فاکتور شناسایی، اجبار خریداران به نصب ورژن های قدیمی تر آنتی ویروس نود 32 است. ( در واقع فروشندگان جعلی با این اجبار به مشتریان خود نود 32 تقلبی فروخته که اغلب حاوی کدهای خطرناک نیز می باشند) در حال حاضر آخرین ورژن آنتی ویروس نود 32 ورژن 9.0.375.0 بوده و می بایست حتما از خود سایت ESET بصورت مستقیم دانلود شود ( لینک های دانلود مستقیم از سایت ESET در “منوی دانلود آنتی ویروس” سایت جهان اسکن موجود است.)

نود 32 تقلبی  سومین فاکتور شناسایی فروشندگان جعلی، اجبار خریداران به رجیستر سازی لایسنس های خریداری شده در وب سایتهای متعلق به فروشندگان می باشد. مطابق سیاست جدید ارائه شده از طرف شرکت ESET دیگر نیازی به رجیستر کردن لایسنس آنتی ویروس نود 32 در وب سایت شرکت ESET وجود نداشته و این عملیات بصورت کاملا خودکار در هنگام نصب ورژن 9 این آنتی ویروس صورت می پذیرد.

نود 32 تقلبی  چهارمین فاکتور، آدرس وب سایتهای رجیستر سازی فروشندگان جعلی است، با وجود اینکه برای آنتی ویروس نود 32 دیگر نیازی به رجیستر سازی در وب سایت شرکت ESET وجود ندارد ولی فروشنگان نود 32 تقلبی مدعی هستند که این رجیستر سازی باید انجام شود! و آدرس های جعلی خود را به خریداران ارائه می دهند. با وجود این مطلب باید یاد آور شد که تنها آدرس رجیستر سازی لایسنس های فروخته شده در ایران ( کد RN ) فقط و فقط آدرس www.eset.com/me/activate بوده و هر آدرس دیگری به غیر از آن تقلبی می باشد.

نود 32 تقلبی  پنجمین فاکتور، ارائه نسخه های تست یک روزه یا ده روزه از طرف فروشندگان تقلبی به مشتریان می باشد! در حال حاضر و بر طبق سیاست شرکت ESET تمامی نسخه های خانگی با خاصیت تست یکماهه در سایت اصلی خود شرکت ESET وجود داشته و بدون نیاز به رجیستر سازی یا عملیات دیگری می توان آنها را از سایت www.eset.com دانلود نمود.

نود 32 تقلبی  ششمین فاکتور، فروش لایسنس و یا Username و Password های سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه به خریداران می باشد. در حال حاضر تمامی پکیج های محصولات شرکت ایست با اعتبار کارکرد یک سال و یا دو سال بفروش می رسند و تحت هیچ شرایطی شرکت ESET محصولات خود را با اعتبار دوره های چند ماهه بفروش نمی رساند.

نود 32 تقلبی  هفتمین فاکتور، بلوکه شدن وب سایتهای این فروشندگان توسط شرکت ESET می باشد. طبق سیاست این شرکت هر وب سایتی که در فضای اینترنت اقدام به فروش غیر قانونی لایسنس نماید توسط سرورهای قدرتمندESET شناسایی شده و نهایتا بلوکه خواهد شد بطوریکه هر شخصی که آنتی ویروسهای شرکت ESET را روی کامپیوتر خود نصب کرده باشد و بخواهد وارد سایت فروشندگان جعلی شود بلافاصله با پیغام خطا مواجه خواهد شد. از این رو فروشندگان جعلی همیشه روشهای رفع بلوکه شدن سایت خود را به مشتریان آموزش می دهند!

هشدار ! آنتی ویروس های نود 32 تقلبی و اسمارت سکیوریتی تقلبی که لینک دانلود آن از سایت فروشندگان جعلی باشد اغلب حاوی ویروس و ورم بوده و تحت هیچ شرایطی از آن استفاده ننمایید. همیشه سعی کنید از سایتی خرید نمایید که لینک های دانلود آنتی ویروس آن مربوط به سایت ESET باشد.

نکته 1 : متاسفانه تعدادی از فروشندگان آنتی ویروس ESET اقدام به فروش شماره سریال ( لایسنس ) آنتی ویروس به چند نفر می کنند در این حالت لایسنس به دلیل اصلی بودن اکتیو می شود ولی بعد از مدتی سرورهای شرکت ESET متوجه این تقلب شده و آپدیت اینگونه مشتریان را قطع خواهد کرد. دقت کنید در موقع نصب آنتی ویروس های شرکت ESET بعد از ورود اطلاعات مربوط به شماره سریال (لایسنس) یک پنجره جدید باز خواهد شد و از شما اطلاعات شخصی نام، نام خانوادگی، ایمیل و … را درخواست خواهد کرد (پنجره رجیستر سازی) بنابراین مشاهده این پنجره دلیل بر این است که شما اولین نفری هستید که از این لایسنس استفاده می کنید. با توجه به این توضیحات در صورتی که در هنگام نصب آنتی ویروس های ESET پنجره رجیستر سازی را مشاهده نکردید بلافاصله لایسنس را به فروشنده عودت دهید.

نکته 2 : اخیرا مشاهده شده تعدادی از فروشندگان محصولات ESET اقدام به فروش لایسنس های اورجینال سایر کشورها مانند هندوستان و یا افغانستان می نمایند. اینگونه لایسنس ها با حروفی همچون IN یا AF شروع می شوند. اگر چه اینگونه لایسنس ها اورجینال بوده و کمی ارزانتر از لایسنسهای RN ایران هستند ولی به دلیل نقض قوانین فروش ESET این کار خلاف مقررات بوده و بعد از مدتی آپدیت مشتریانی که اینگونه لایسنس ها را خریداری نمایند قطع خواهد گردید. لایسنس هایی که با حروف RN شروع می شود مخصوص فروش در کشور ایران بوده و از دفتر خاورمیانه شرکت ESET صادر می گردد. جهان اسکن مفتخر است نمایندگی فروش لایسنس های اورجینال RN را دارا می باشد.

help آیا دریافت ایمیل از سایت ESET دلیل بر اصلی بودن لایسنس خریداری شده است ؟

icon-checkbox-square  خیر، دریافت ایمیل از سایت eset.com به هیچ عنوان دلیل بر واقعی بودن لایسنس خریداری شده نمی باشد. در حال حاضر متاسفانه فروشندگان جعلی روشهایی را دنبال می کنند که می توانند براحتی ایمیل های تقلبی و دقیقا مشابه ایمیل های واقعی ESET ساخته و برای خریداران خود ارسال کرده و بدین ترتیب موفق به فروختن آنتی ویروس نود 32 تقلبی خود به مشتریان می گردند.

help  من یک شماره سریال ( لایسنس ) آنتی ویروس نود 32 خریداری کرده ام چگونه می توانم از واقعی بودن آن مطمئن شوم ؟

icon-checkbox-square  مطمئن ترین روش، دانلود فایل اصلی آنتی ویروس نود 32 از سایت www.eset.com و نصب آن است زیرا در هنگام نصب بصورت اتوماتیک از شما تقاضای مشخصات لایسنس را خواهد کرد که در صورت واقعی بودن لایسنس عملیات نصب با موفقیت به اتمام خواهد رسید. تنها نکته این مطلب این است که می بایست حتما فایل آنتی ویروس خود را از سایت www.eset.com دانلود نمایید ( لینک های دانلود مستقیم از سایت ESET در منوی “دانلود آنتی ویروس”  سایت جهان اسکن موجود می باشد)

help من Username و Password آنتی ویروس نود 32 خریداری کرده ام چگونه می توانم از واقعی بودن آن مطمئن شوم ؟

نود 32 تقلبی  کافیست به آدرس https://my.eset.com/convert?culture=en-us مراجعه کرده و یوزرنیم و پسورد خود را تبدیل به شماره سریال لایسنس نمایید. چنانچه یوزرنیم و پسورد شما واقعی باشد عمل تبدیل لایسنس انجام خواهد شد.

نود 32 تقلبی

سایر مقالات مرتبط :

1- آموزش نصب موبایل سکیوریتی بر روی اندروید

2- انواع تهدیدات اینترنتی

3- آموزش نصب آنتی ویروس نود 32 ورژن 8

4- آموزش نصب آنتی ویروس نود 32 ورژن 9

5- نود 32 اورجینال

6- آموزش نصب آنتی ویروس اسمارت سکیوریتی ورژن 9

7- افزایش امنیت در مودم وایرلس ADSL خانگی

8- راهنمای خرید آنتی ویروس

Comments (۲)

 • Pooyan Reply

  با سلام
  آیا کسانی که آنتی ویروس با سریال تقلبی می فروشند می توانند کاربر را حک کنند به وسیله همان آنتی ویروس؟

  ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ at ۱۷:۳۴
  • shakib Reply

   درود بر شما
   بله می توانند شما را هک کنند چون اغلب آنتی ویروسهای تقلبی فایل اصلی آن دستکاری شده است و یک فایل دستکاری شده میتواند درون خود هر چیزی منجمله ویروس یا ورم داشته باشد!

   ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ at ۱۷:۳۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =